105388-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Flytvästar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dyk- och ytlivräddningsutrustning.
Referensnummer: 0060/17UH-2016-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39525300 Flytvästar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser dyk- och ytlivräddningsutrustning samt service och reparation till Räddningstjänsten Storgöteborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39525300 Flytvästar, 37412210 Vikter, 37412250 Masker, fenor eller snorklar, 37412260 Våtdräkter, 37412270 Torrdräkter, 37412243 Dykdräkter, 37412242 Dykutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen