105423-2021 - ResultatSverige-LIDINGÖ: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektstöd och rådgivning till Käppalaförbundet
Referensnummer: KF2020-301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Käppalaförbundet står inför ett antal större till- och ombyggnationer. Projektportföljen omfattar ca 2,5 miljarder kronor och söker nu en senior konsult för projektstöd och rådgivning dom närmaste 6 åren.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen