Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distribution av nutritionsprodukter
Referensnummer: RJL 2020/2618
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60161000 Pakettransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avhämtning av paket innehållande nutritionsprodukter samt distribution av dessa ut till brukaren vilka är bosatta inom Region Jönköpings länsgränser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60160000 Posttransport på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen