Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporttjänster Ludvika 2018-2
Referensnummer: GNU 2018/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar transporter med 3-axlade till 4-axlade tippbilar, lastväxlarbilar, och släpvagnar 3–4 axlade med tipp, dessutom tillkommer tilläggsutrustningar som kranar och bergflak.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
KRANBIL
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
MASKINTRANSPORTER - TRAILER
Del nr: 2
LASTVÄXLARE/FAST FLAK: 3-AXLADE
Del nr: 3
LASTVÄXLARE/FAST FLAK: 4-AXLADE
Del nr: 4
DUMPER
Del nr: 5
CONTAINERHYRA
Del nr: 6