105638-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Reparation och renovering
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planerat underhåll- och lokalanpassningsprojekt
Referensnummer: 0246/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Avsikten med denna upphandling är att teckna ramavtal för att möta BESTÄLLARENS behov av byggnadsarbeten avseende lokalanpassningar, planerat underhåll och mindre projekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45442100 Målning, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen