105662-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Oskarshamn: Diverse byggmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggmaterial Oskarshamn
Referensnummer: U-013-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på
Bindemedel och bruk
Keramiska varor
Gipsvaror och plåtreglar
Trävaror (reglar, läkt, råplan mm.)
Träbaserade skivor
Inredningar (kök, garderober) färdigmonterade stommar
Isolervaror
Tätskiktsvaror
PP-skivor
Tegelvaror
Fästdon
Plåtvaror (plåttak, stuprör, fönsterbleck mm.) enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44110000 Konstruktionsmaterial, 44111000 Byggnadsmaterial, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44200000 Konstruktionsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen