Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fällningskemikalier
Referensnummer: UH-2023-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Fällningskemikalier till reningsverk i Mjölby, Motala, Vadstena och Ödeshög för Mjölby kommun, Motala kommun (som även hanterar Vadstenas beställningar via den gemensamma nämnden Vatten och Avfallsnämnden) samt Ödeshögsbostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjölby kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 48
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Motala kommun
Del nr: 2
Ödeshög
Del nr: 3