105671-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Förskolemöbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolemöbler
Referensnummer: 21220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39161000 Förskolemöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på förskolemöbler till Umeå kommun och avropsberättigade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 27 630 094,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39161000 Förskolemöbler, 39100000 Möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal på förskolemöbler till Umeå kommun och avropsberättigade. Ett uppskattat värde på ca 27 630 094 kr på en 4 års period.
Del 2
Del nr: 2
Del 3
Del nr: 3
Del 4
Del nr: 4
Del 5
Del nr: 5
Del 6
Del nr: 6
Del 7
Del nr: 7
Del 8
Del nr: 8
Del 9
Del nr: 9
Del 10
Del nr: 10
Del 11
Del nr: 11
Del 12
Del nr: 12
Del 13
Del nr: 13
Del 14
Del nr: 14
Del 15
Del nr: 15
Del 16
Del nr: 16
Del 17
Del nr: 17
Del 18
Del nr: 18
Del 19
Del nr: 19
Del 20
Del nr: 20
Del 21
Del nr: 21
Del 22
Del nr: 22
Del 23
Del nr: 23