105676-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Dentalt och ortodontiskt förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDentalt och ortodontiskt förbrukningsmaterial
BeskrivningDenna upphandling omfattar köp av Dentalt och ortodontiskt förbrukningsmaterial till tandvårdsklinikerna i Region Västernorrland, Region Jämtland/Härjedalen och Region Norrbotten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100774:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33135000 Utrustning för tandreglering, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141810 Tandfyllningsmaterial, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 33131000 Tandläkarinstrument, 33131510 Tandborrar, 33131600 Instrument för tandfyllning, 33131300 Engångsinstrument för tandläkarbruk, 33131122 Dentala djupmätare