105739-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter – Nötkött
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNötkött
BeskrivningKommunerna i Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik välkomnar er att lämna anbud i vår upphandling av Nötkött. Uppdraget omfattar leverans av nötfärs, hel högrev, tärnad högrev, tärnad nötkött, strimlat nötkött, ungnötslever och kalvfärs med option för blandfärs. Leverantören kan lämna anbud på samtliga kommuner, på fler eller en kommun eller på ett område i en kommun.
Intern identifierareU-001-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del