Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysisk aktivitet i anslutning till skoldagen
Referensnummer: 2.4.2-4339/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98133110 Tjänster tillhandahållna av ungdomsorganisationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för Stockholms stads grund- och grundsärskolor att avropa fysiska aktiviteter under och i anslutning till skoldagen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80410000 Diverse skoltjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92331210 Fritidsledning för barn, 98133110 Tjänster tillhandahållna av ungdomsorganisationer, 98350000 Kultur- och fritidstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen