105792-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Trollhättan: Reparation och underhåll av kylargrupper
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal Ventilation, Kylaggregat och Värmepumpar.
Referensnummer: 17/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Återkommande service och funktionskontroll av ventilationsaggreagat, fläktar, kylaggregat och värmepumpar för perioden 1.10.2017 till 30.9.2019 med möjlighet till förlängning.
Fastigheterna är belägna i Trollhättans kommun. Service ska utföras med funktionsansvar vilket innebär att serviceföretag ansvarar för att anläggningarna har avsedd funktion med optimal drift.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen