105810-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finansiella konsulttjänster – Senior Ekonomikonsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSenior Ekonomikonsult
BeskrivningStockholmsmässan har behov av en Ekonomikonsult som är övergripande ansvarig för att integrera Stockholmsmässan med Stockholms stad ur ett strategiskt samt ett operativt perspektiv. Uppdraget gäller med start så snart som möjligt och senast 1 april till och med 30 september. Möjlighet med förlängning i ytterligare 6 + 6 månader.
Intern identifierare24/48
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetMed anledning av pågående försäljningssituation avseende Stockholmsmässan behöver omdisponering ske avseende befintliga resurser, varför efterfrågad kompetens behöver upphandlas så snart som möjligt.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningDenna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören
BeskrivningDenna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället. Läs mer i avsnitt 2.2.1. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.