Naturhistoriska riksmuseet bjuder in till anbudsgivning i upphandlingen av Ramavtal för Helikoptertjänster, enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) med referensnummer 49-2023 enligt angivna instruktioner i upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60400000 Flygtransport, 60440000 Flygning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Helikoptertjänster