Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av museet Hamn.
Referensnummer: KUN 2016/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92520000 Musei- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Museet Hamn:
Drift av historiskt museum i Fisksätra, Saltsjö pir, Saltsjöbaden.
Nacka kommun söker nu genom denna upphandling ny leverantör av tjänsterna på Sveriges första slagfältsmuseum
Kommunens driftavtal för driften av museet Hamn löper ut 31.12.2017, varför denna upphandling nu genomförs.
Välkommen att lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92520000 Musei- och tillhörande tjänster, 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster, 92521000 Museitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen