2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mätarrevision, provning och kontroll
Beskrivning: Upphandlingen avser följande områden: Värme och kyla, El, Vatten och avlopp och omfattar moment såsom revision, provning, kontroll och byte av mätare i samband med kontroll.
Intern identifierare: 24/7
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet, 71355000 Mätningstjänster, 71356100 Tekniska kontroller
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mätarrevision, provning och kontroll.