Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande inhyrning av grävmaskiner inkl. förare och/eller lastbilar inkl. förare och/eller anläggningsarbetare att utföra schaktarbeten för Mälarenergi AB och Mälarenergi Elnät AB. Avtal kan komma att tecknas på hela eller delar av uppdraget med en eller flera leverantörer. Avtalet kan även komma att nyttjas av Mälarenergis övriga dotterbolag: Fibra AB och Mälarenergi Vattenkraft AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen