105933-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Generalkonsult med tekniska konsulter inom infrastruktur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsult med tekniska konsulter inom infrastruktur
BeskrivningUpphandlingens syfte är att tillgodose behovet av tekniska konsulter för förstudie, projektering och bygg/projektledning av projekt inom fastigheter eller park, gata och VA.
Intern identifierare26-050
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000