105959-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Reningsverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och utbyggnad av Lucerna avloppsreningsverk
Referensnummer: U-030-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232421 Reningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45232430 Vattenrening, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar, 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk, 45252130 Utrustning till anläggning för avloppsrening, 45252200 Utrustning till reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen