105967-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kista: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av arbetsförmågeutredningar
Referensnummer: RK 2022/628
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings syfte är att avtalad leverantör ska användas för att klargöra om klienterna kan vara aktuella för ansökan om sjuk/aktivitetsersättning eller annan planering mot självförsörjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten, 85322000 Kommunalt åtgärdsprogram, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen