2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förnödenheter till Trafikverkets beredskapsorganisation
Beskrivning: Trafikverket har till sin beredskapsorganisation behov av mat och vatten. Upphandlingen är uppdelad i två delområden, ett avseende mat och ett avseende vatten.
Intern identifierare: KOM-418699
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15891000 Soppor och buljonger, 15891300 Blandade soppor, 15891400 Soppor, 15891900 Grönsakssoppor, 15893100 Matmix, 15894000 Behandlade livsmedel, 15894300 Färdiga maträtter, 15894400 Mellanmål, 15894500 Matvaror för automat, 15897000 Konserverade livsmedel och stridsransoner, 15897100 Stridsransoner, 15897200 Konserverade livsmedel, 15897300 Matpaket
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mat
Beskrivning: Mat till Trafikverkets beredskapsorganisation
Intern identifierare: Mat
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Vatten
Beskrivning: Vatten till Trafikverkets beredskapsorganisation
Intern identifierare: Vatten