106053-2023 - ResultatSverige-Smedjebacken: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedelsdistribution
Referensnummer: 2022-535
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar Beställarens huvudsakliga behov av distribution av livsmedel samt drivande av en distributionscentral för Smedjebackens kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 15800000 Diverse livsmedel, 60100000 Vägtransporter, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen