106072-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam – Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationstjänster
BeskrivningKommunikationstjänster - Fotograftjänster Kommunikationstjänster - Reklambyråtjänster Inkl. Grafisk Formgivning, Kommunikationstjänster - Film och rörlig bild
Intern identifierareKS2023/341
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341000 Reklam
Ytterligare klassificering (cpv): 22315000 Fotografier, 22462000 Reklammaterial, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32354300 Fotofilm, 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
Beskrivning.
Huvudklassificering (cpv): 92100000 Film- och videotjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32354300 Fotofilm, 32354500 Videofilmer, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 44176000 Film, 79340000 Reklam och marknadsföring
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFotograftjänster
BeskrivningFotograftjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelReklambyråtjänster Inkl. Grafisk Formgivning
BeskrivningReklambyråtjänster Inkl. Grafisk Formgivning
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelFilm och rörlig bild
BeskrivningFilm och rörlig bild