Entreprenaderna som utförs mot denna upphandling är funktionsentreprenader avseende service- och underhållsarbeten avseende mark och betongarbeten på Nodras samtliga anläggningar exklusive bredbandsanläggningar i Norrköpings kommun och ej ledningsnät, vilket innebär att L initierar erfoderliga åtgärder och väljer arbetsmetoder för att uppfylla B acceptanskriterier som är kopplade till funktionen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233200 Diverse ytbehandling, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SF0 Allmänt