106106-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Sjukvårdssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planeringssystem - Vård och omsorg
Referensnummer: SL 17.014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814100 Sjukvårdssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan avseende planeringssystem för omsorgen och leverans som licensbaserat system hos Kommunen alternativt som molntjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen