106144-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Lönehantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löneförmedling.
Referensnummer: SL 16.076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79211110 Lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar överföring av löner och andra arvoden till Eskilstuna kommuns löntagares respektive konto. Avtal kommer att tecknas med 1 leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen