106183-2022 - ResultatSverige-Örebro: Stenmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Natursten produkter och Plattor
Referensnummer: Ks 1379/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212200 Stenmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på betongplattor och stenprodukter (natursten, gatsten, kantsten m.m.)för successiva avrop.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i detta
förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
AK ADMINISTRATIVA FÖRESKRIFTER
Dessa administrativa föreskrifter ansluter till AMA AF Köp 08.Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på betongplattor och stenprodukter (natursten, gatsten, kantsten) för leverans till Örebro kommun.
Upphandlande myndighet avser teckna ramavtal med en (1) leverantör som uppfyller ställda krav. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113120 Gångbaneplattor, 44910000 Sten för byggnation, 44912400 Kantsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen