106195-2019 - ResultatSverige-Huddinge: Transportörer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av bränslefraktioner
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42417200 Transportörer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transport av returbränsle, returträ, grovkross, skogsflis och hushållssopor från Sofielunds återvinningsanläggning till externa mottagare och lossning enligt anvisning av mottagningsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42417200 Transportörer, 60100000 Vägtransporter, 63111000 Containerhantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen