106197-2023 - ÄndringSverige-Borlänge: Industrimaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny permanent bränslehanteringssystem Kvarnsveden, Borlänge
Referensnummer: ABBE 2022/764
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett nytt komplett bränslehanteringssystem för mottagning, beredning och transport med tillhörande utrustning mekanik, el och automation. Systemet skall föra bränsle till panna P8 och med option av transportör till P7.