106213-2018 - ÄndringSverige-Sollentuna: Markundersökningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulttjänster inom mark, gata, VA, park och natur, geoteknik samt inmätning och utsättning
Referensnummer: Dnr 2018/0010 UPPH.156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45111250 Markundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter inom områdena; Mark, gata, VA, park, natur, geoteknik, inmätning samt utsättning för utförande av uppdrag åt Beställaren. Upphandlingen är indelad i följande tre anbudsområden:
1) Mark, gata och VA
2) Park och natur
3) Geoteknik, inmätning och utsättning.