2. Förfarande
Förfarande
Titel: Plasmaferesinstrument
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av 4 st. plasmaferesinstrument med option på ytterligare 2 st samt tillhörande förbrukningsmaterial till Laboratoriemedicin Dalarna/Transfusionsmedicin.
Intern identifierare: HSN2023/7800
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1) (3)