2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tid i ishall och på konstgräs
Beskrivning: Region Gotland avser upphandla tid i ishall och tid på konstgräs för föreningar och för skolungdomarna lokaliserade i Slite på Gotland. De efterfrågade tjänsterna ska bland annat tillhandahållas för elever på Solklintsskolan, vilka på egen hand ska kunna ta sig till och från aktiviteterna under skoltid. I ishallen ska tid också avsättas för allmänhetens åkning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94433:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98350000 Kultur- och fritidstjänster