2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Systemarkitekt inom HPC-miljöer
Beskrivning: Uppdraget avser en systemarkitekt med djup kompetens inom HPC-miljöer och Slurm som ska arbeta med arkitektur, vidareutveckling och optimering av en redan driftsatt beräkningsplattform för genomik och precisionsmedicin.
Intern identifierare: K 2025-0189
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000