106351-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Drift och underhåll av sopsugsanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhåll av sopsugsanläggningar
BeskrivningDrift & underhålla av mobila samt stationära sopsugsanläggningar Upprätthålla avsedd funktion av systemet Tillsyn och skötsel Avhjälpande vid schaktstopp Reparationer
Intern identifierareSB 2024/436
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMobila sopsugar
BeskrivningDrift och avhjälpande underhåll för de mobila sopsugarna angivna i 06.3 Objektsbeskrivning
Intern identifierareMobila sopsugar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStationära sopsugar
BeskrivningDrift och avhjälpande underhåll för de stationära sopsugarna angivna i 06.3 Objektsbeskrivning
Intern identifierareStationära sopsugar