106360-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Hässelby: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av driften av dagverksamheten Starbogården.
Referensnummer: 2.2.2-017-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsförfarande:
Förenklat förfarande enligt lag (2007:1091) om offentlig upphandling 19 kapitlet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311100 Äldreomsorg, 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen