106361-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trävaror Sandö
Referensnummer: 19/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för leverans av trä och virke till Sandö (MSB).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419100 Virkesvaror, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen