106362-2020 - ResultatSverige-Växjö: Minibussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling minibuss 9 sits
Referensnummer: 19RGKxxxx
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114400 Minibussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 6 minibussar + option av ytterligare 5 bussar (avropas styckvis). Antal sittplatser 9 (ink förare)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen