Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil till Räddningstjänsten
Referensnummer: UH-2019-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun avser upphandla en tankbil till Räddningstjänsten. Upphandlingen omfattar köp och leverans av ett fabiksnytt fordon enligt krav och önskemål i upphandlingsdokumentet.
Observera att under tiden 21.12.2019 till 7.1.2020 kommer inga frågor att besvaras. Anbudstiden är anpassad till detta.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen