Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Muddring utbyggnad Pampusterminalen
Referensnummer: UH-2018-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Muddringsarbeten utbyggnad Pampus.Denna entreprenad omfattar schakt och muddring som krävs för utbyggnad av Pampushamnen. Tidigare har en ”Förentreprenad” utförts med syfte att utföra förberedande arbeten som underlättar för denna muddringsentreprenad samt för kommande entreprenad avseende hamnbyggnadsverksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen