106424-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Piteå: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra bygghjälpmedel.
Referensnummer: 2017.14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
AB PiteEnergi bjuder tillsammans med Piteå kommun och dess bolag in till anbudsgivning avseende hyra av bygghjälpmedel, verktyg och bygganläggningsmaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen