106460-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Reparation och underhåll av vattenmätare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byte och revision vattenmätare.
Referensnummer: UVA 17-153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50411100 Reparation och underhåll av vattenmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller byte och revision av vattenmätare i huvudsak inom Umeå kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen