2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Software Asset Management (SAM)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Ramavtal avseende leverans av SAM-tjänster (Software asset management och licensexpertis) till GE-koncernen. Ramavtalet ska säkerställa att GE-koncernens organisation "Utveckling och digitalisering" får tillgång till rätt kompetens och tjänster inom Software Asset Management.
Intern identifierare: 23-0148
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 22456000 Licenser, 48218000 Programvara för licenshantering, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: . Mall 2020 Förhandlat förfarande Gbg Energi