Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsulttjänster - biologisk mångfald
Referensnummer: SPF2022-007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialfastigheter Sverige AB inbjuder Er att inkomma med ansökan om att lämna anbud i upphandlingen av Ramavtal Konsulttjänster - biologisk mångfald. Upphandlingen genomförs som selektivt förfarande enligt Lag (2011:1029) om upphandling på försvars- och säkerhetsområdet (LUFS).
Syftet med ramavtalet är att tillgodose löpande behov av konsulttjänster för uppdrag gällande naturvärdesinventeringar (NVI).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90720000 Miljöskydd, 90721700 Skydd av hotade arter, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen