2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och supportavtal - Analytix
Beskrivning: Service och supportavtal för produktionssystemet Analytix för patologi.
Intern identifierare: 24/900
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt 6 kap. 14 § Lag (2016:1145) om offentlig upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72267100 Underhåll av IT-programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000