106537-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Stadsplanering och landskapsvård – Ramavtal Landskapsarkitekter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Landskapsarkitekter
BeskrivningRamavtalet omfattar tjänster avseende landskapsarkitektur, samt sammanhängande tjänster, för framtagande av handlingar såsom ram-, tekniskabeskrivningar, ritningar m.m. för delar av planerings- och byggprocessen vid om-, till- och nyanläggning inom beställarens fastighets- och markbestånd. Anbudsgivaren ska, inom ramen för avtalet kunna offerera följande roller/discipliner: Handläggande Landskapsarkitekt Medverkande Landskapsarkitekt VA-ingenjör Markingenjör Trafikingenjör
Intern identifierare26/5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000