106565-2021 - ResultatSverige-Gävle: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vasaskolan om- och tillbyggnad, Gavlefastigheter
Referensnummer: 11181
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Gavlefastigheter Gävle kommun AB upphandlar nybyggnation av naturvetenskapligt centrum samt matsal. Renovering och viss ombyggnad av befintlig skola, byte av alla elinstallationer samt byte av mycket av övriga installationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45214220 Byggnation av högstadie- och gymnasieskola, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen