106586-2019 - ResultatSverige-Solna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal - teknikkonsulter till Kommunalförbundet Norrvatten
Referensnummer: NV2018-174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till upphandling av ramavtal för tekniska konsulter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71314100 Tjänster på elområdet, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71323200 Teknisk konstruktion av anläggning, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen