106632-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Staffanstorp: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sakkunniga till den kommunala revisionen
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Staffanstorps kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till revisionen respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen