106700-2017 - ResultatSverige-Lund: Stickproppar och uttag
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen El-material.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser köp av El-Material. Förutom Region Skåne ska även entreprenörer som har kontrakt med Region Skåne ha rätt att avropa på detta avtal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31224100 Stickproppar och uttag, 31321200 Låg- och medelspänningskabel, 31434000 Litiumbatterier, 31440000 Batterier, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 10 000 000 SEK
exkl. moms