2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och köp av storköksutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal för service och köp av storköksutrustning. I uppdraget ingår bland annat att genomföra förebyggande underhåll, felavhjälpning, statusbedömningar samt inköp och installation av storköksutrustningar till kommunens samtliga kök.
Intern identifierare: 23INK023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39700000 Hushållsapparater, 42000000 Industrimaskiner, 42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: 23INK023 Service och köp av storköksutrustning